ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΛΕΣΜΑ

ΘΕΜΑ : Φιλανθρωπικό παζάρι για την ενίσχυση του Συλλόγου ΦΛΟΓΑ

Αγαπητοί γονείς,

Ο Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «ΦΛΟΓΑ» Τμήμα Πάτρας και το Τμήμα Αγωγής Υγείας Π.Ε. Αχαΐας συνδιοργανώνουν για 7η συνεχόμενη χρονιά ανοιχτή εορταστική, φιλανθρωπική εκδήλωση με θέμα : «37 Χρόνια ΦΛΟΓΑ, Αγάπη δίχως όρια…». Ευρύτερος στόχος της εκδήλωσης είναι η γνωστοποίηση του έργου της ΦΛΟΓΑ, η ευαισθητοποίηση των συμμετεχόντων για τον καρκίνο στα παιδιά και η συγκέντρωση χρημάτων για την ενίσχυση του Συλλόγου.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 10.00 π.μ. – 14.00 μ.μ στον πεζόδρομο της Ρήγα Φεραίου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου σας καλούν να πλαισιώσουμε όλοι μαζί αυτή την προσπάθεια. Σας καλούμε να ετοιμάσετε κάτι από τα προτεινόμενα είδη τα οποία μαθητές του σχολείου μαζί με εκπαιδευτικούς και γονείς θα πουλήσουν, σε συμβολική τιμή, προϊόντα που θα έχουν δημιουργήσει τα ίδια τα παιδιά, οι εκπαιδευτικοί, οι μητέρες, οι γιαγιάδες τους κ.α. Ο Δήμος Πατρέων θα διαθέσει πάγκους για τον σκοπό αυτό.

Ενδεικτικά αναφέρουμε : κέικ, κουλουράκια, σπιτικές μαρμελάδες, γλυκά κουταλιού, σπιτικά λικέρ, χριστουγεννιάτικά γλυκίσματα, στολίδια, κάρτες, ζαχαρωτά κ.α.

Προκειμένου η προσπάθεια μας να οργανωθεί καλύτερα, ορίστηκαν ως συντονίστριες οι κ.κ. Μαυρόγιαννη, Καμπέρου, Θεοχάρους. Εάν επιθυμείτε να συμμετάσχετε, σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε το σημείωμα που έχει μοιραστεί στους μαθητές και να επιστραφεί στις συντονίστριες. Για οποιοδήποτε θέμα, μπορείτε να επικοινωνείτε με τις κ.κ. συντονίστριες

Για το Σύλλογο Διδασκόντων

Ο Δ/ντης του Σχολείου